MINDOFYOURBODY

(apie skydliaukę)

Vakar turėjau penkias pacientes. Visos penkios su skydliaukės problemomis. Trys jų turi autoimuninį tiroiditą. Tai mane įkvėpė šiandien parašyti.

Atsimenu, universiteto laikais mus mokino, kad kas antra Lietuvos moteris turi skydliaukės sutrikimų. Aš ir pati turiu subklinikinę (arba latentinę) hipotirozę.
Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad TTH (arba tireotropinis hormonas) mano kraujyje būna virš normos, bet skydliaukės hormonai normoje. Ši būsena nėra gydoma pakaitine hormonų terapija (tai yra tiroksinas neskiriamas).

Trumpai. TTH yra hipofizės (smegenų liauka) gaminamas hormonas, kuris stimuliuoja skydliaukės veiklą, hormonų gamybą bei išsiskyrimą (ypatingai T4). Kai skydliaukės veikla silpnėja ir TTH aktyvuojasi, jo kiekis kraujyje didėja, nes skydliaukės stimuliacija jam kainuoja daugiau pastangų. Ir atvirkščiai, kai skydliaukė veikia per stipriai, TTH kraujyje mažėja, nes užtenka jo visai nedaug skydliaukės stimuliacijai.

Taigi. Man pačios skydliaukės hormonai yra normos ribose, bet TTH būna kiek virš normos. Ar tai reiškia, kad neturėčiau jausti silpnos skydliaukės simptomų?
Aš juos…

View original post ещё 313 слов

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s